אודות יום היוגה

יום היוגה הבינלאומי נחגג מדי שנה ב-21 ביוני והוכר כחג בינלאומי על ידי העצרת הכללית של האו"ם ב-11 בדצמבר 2014.
החזון של קהילת היוגה העולמית בקיום יום היוגה הוא לקדם לימודי יוגה ברחבי העולם.

נרנדרה מודי, אסיפת האו"ם, 27 בספטמבר 2014:

"יוגה היא מתנה יקרה הלקוחה מהמסורת העתיקה של הודו. המסורת היא בת חמשת אלפים שנה. היא מגלמת אחדות של גוף ונפש, מחשבה ופעולה, ריסון וסיפוק, הרמוניה בין האדם לטבע, גישה הוליסטית לבריאות והוויה טובה. היא לא רק תרגול אלה גילוי האחדות עם עצמך, עם העולם ועם הטבע. על ידי שינוי אורחות חיינו ויצירת מודעות ותודעה, היא יכולה לעזור לנו להתמודד עם שינויי אקלים. הבה ונעבוד למען אימוץ יום היוגה הבינלאומי"

יום היוגה הבינלאומי הראשון נחגג ברחבי העולם ב-21 ביוני 2015. כ-35,985 איש, כולל ראש ממשלת הודו, נרנדרה מודי, ונציגים מ-84 מדינות, ביצעו 21 אסנות (תנוחות) של יוגה במשך 35 דקות, בראג'פאט בניו דלהי. היום שהוקדש ליוגה נחגג על ידי מיליונים ברחבי העולם.

השנה יתקיים יום היוגה הבינלאומי זו השנה השלישית ומיליוני מתרגלים ברחבי העולם יתכנסו במרכזי הערים, באתרים אייקונים כמו מגדל אייפל, טיימס סקוור ועוד, ויחגגו יום שמוקדש כולו ליוגה.

ישראל תצטרף לחגיגה בתרגול המוני וחגיגי בכיכר רבין מטעם שגרירות הודו בישראל ועיריית תל אביב בסימן 25 שנים ליחסים בין המדינות.

היום הוא יום חגיגי ומיוחד לקהילת היוגה, שוחרי היוגה באשר הם וקהל יוגסטים חדש שאירוע זה מהווה כרטיס כניסה לעולם החדש עבורם.

במהלך האירוע יתקיימו שיעורי יוגה פתוחים לקהל הרחב, מורים מובילים ומהעולם, הופעות מוזיקה מהארץ וריקוד אותנטיים, הרצאות ודוכנים שייצרו הפנינג יוגה ייחודי וססגוני.

האירוע יתקיים בין השעות 18:00 – 23:00 וההרשמה לאירוע היא ללא עלות.